O nás

To jsme my

Čtyři kamarádi (letos pět) odlišného povolání, různé povahy a váhy, které spojuje vášeň pro silniční cyklistiku, smysl pro humor a dobrodružný duch. Jednoho večera se sešli u piva a naplánovali nevšední cyklistickou pouť přes Evropu, za použití té nejnutnější výbavy, která by se vešla do krabice od bot.

a naše jízda

Věříme v pohostinnost a přívětivost cizích lidí v cizích zemích a jedeme vstříc nejistému počasí a okolnostem. Písečné pláže, blankytné moře a pohodu pod slunečníkem vyměníme za dobrodružnou vzrušující odyseu, abychom poznali, čeho je člověk schopen.

Tým

Petr Zikmund

Strojař

Bio

Počet najetých km: 7660
Váha před Tour: 78 kg
Váha po Tour: čekám že přiberu

Bývalý závodník: NE
Aktivní amatérský závodník: ANO

Vzhledem k nejvíce najetým kilometrům je Ziky motorem skupiny. Když ke konci dne ostatním začínají docházet síly, Ziky se nenápadně zdrží na špici o půl hodiny déle, souputníci to mlčky ocení a všem nám pak díky tomu večer chutná pivo. Kromě toho je i hlavním radio zpravodajem podávající žhavé informace z naší výpravy přes sociální sítě, při kterých se často i všichni pobaví.

Ziky je prostě člověk, který nezištným způsobem dělá mnoho pro ostatní. Jejich názory přijímá s pokorou a rozhodně se nebojí požádat své kamarády o radu. Umí dobře pracovat s informacemi. Vždyť je to také doktor. Ale bacha, jak na něj přijde hlaďák, tak si nikdo nepřeje být v jeho blízkosti. Ve všech případech je to ale parťák do nepohody.
Ondra Vobora

Markeťák

Bio

Počet najetých km: 3225
Váha před Tour: 82 kg
Váha po Tour:

Bývalý závodník: ANO
Aktivní amatérský závodník: NE

Jestli je Ziky hlavním motorem skupiny, tak Ondra je tempař skupiny. Již od prvního kilometru otěžemi hlídá tempo rozjetého dostavníku a nechává u ostatních členů rozplynout prvotní zanícení z “dobrých nohou“, které jim nešeptává jet hned od začátku svižně a pak děj se vůle boží. Vzhledem ke svým dlouhým klikovým hřídelům jeho čas přichází ve šlapavých sjezdech a rovinách. Díky znalosti francouzštiny se pak v zemi galského kohouta snadněji dorozumíváme.

Ondra je typem člověka, který se častokrát nebojí přijít s nečím naprosto nerealizovatelným, aby v zápětí ostatní zjistili, že už jsou dávno součástí onoho bláznivého nápadu... A světe div se! Ono to kolikrát i jde!
Jeho podpis je dnes na mnoha podobných uskutečněných nápadech, o kterých si mnozí mysleli, že je nelze provést.

Jestli to nebyl právě Ondra, kdo přišel s tím, co dnes nazýváme #skreditkou?
Filip Kubálek

Reprezentant

Bio

Počet najetých km: 3205
Váha před Tour: 75 kg
Váha po Tour:

Bývalý závodník: NE
Aktivní amatérský závodník: NE

Český Kiryienka. Zarputilý jezdec, který se k výpravě přidal z šedesáti kilometrových nedělních vyjížděk. Vydrží všechno od rychlého tempa až přes kroupy, překvapuje ostatní a možná i sám sebe. Když si na švihu myslíte, že už byste mohl všechny setřást, tak Fil, který nikdy pravidelně nezávodil a nenajede více než pět tisíc kilometrů ročně, tam pořád je. Údajně prý ještě nikdo nikdy neslyšel Fila na švihu říct “volná“ nebo “piano“.

Fil je prostě nezmar, který narozdíl od ostatních netrpí potřebou nakupovat další oblečení v Lidlu, i když ví, že nás čeká dlouhá a deštivá etapa. Jeho klid a určitou míru nadsázky by potřeboval každý z nás. Do dnes si nikdo ze skupiny není jistý, jestli Fil cití bolest.

Jedno je ale jisté, Fil by se svým klidem v duši dojel v pohodě dál, než do Francie. Nově se stará o mentální zdraví celého týmu. Dohlíží na to, aby Ziky pravidelně jedl, Tom se nehroutil ze situace na burze a aby Ondra dodržoval pitný režim.
Honza Pohan

Síťař

Bio

Počet najetých km: 2377
Váha před Tour: 75 kg
Váha po Tour:

Bývalý závodník: ANO
Aktivní amatérský závodník: NE

Proč mít ve skupině jednoho tempaře, když můžete mít dva. Pohyho hlavní zbraní je jízda v zalehnuté poloze. Když si na řídítka namontuje časovkářské nástavce, promění se tento jemný chlapec v chladnokrevného zabijáka, kterému mu zatěžko uviset v háku. Pohy s námi jede letos poprvé, proto úplně nevíme, co od něho na této dlouhé cestě očekávat. Každopádně všichni doufají, že si své mučící, časovkářské náčiní nechá doma.
Tom Hrubý

Programátor

Bio

Počet najetých km: 4500 km
Váha před Tour: 65 kg
Váha po Tour: ?

Bývalý závodník: ANO
Aktivní amatérský závodník: NE (moc ne)

Hlavní trasér skupiny. Kdo zná Toma, ten ví o jeho zálibě k všem různým druhům zařízení, proto není divu, že si vzal na starosti navigování.  Typický obrázek Toma je ten, když jede na kole přes město, v jedné ruce drží tablet s navigací a v druhé telefon, kterým přes internet domlouvá ubytování. Posiluje ho mizerné počasí, když padají provazy deště a teplota spadne na deset stupňů, musí si skupina zvyknout na jeho krutější špičky, široký úsměv a na jeho neutuchající optimismus. Až si jeden říká: "Kde se to v něm bere?".

Občas si připadá unavený a pod tíhou nároků z podnikání utíká ke kolu jako k bezednému dobíječi baterií. O jeho šikovnosti není pochyb. Bez ní by totiž neexistoval ani tento web a cíl naší trasy bychom pravděpodobně hledali ještě teď.
Naši partneři Partnerství, která stojí na stabilních základech

GENERÁLNÍ PARTNER:
Znáte BNP Paribas a Cetelem? Tohle je jejich nová banka co umí skvělou kreditku.
PARTNEŘI:
Brašna bez který to prostě nedáme
Fasády, stěrky, podlahy, hydroizolace a hlavně zateplení
Oblečení olympioniků - tak to taky můžem.
Super energetická výživa.
Bez HelloBank! Mastercard bysme byli nahraný.
Výrobce dresů na zakázku
Příjemné posezení kousek od Tábora, lezecká stěna, pivečko, pohoda
Profesionální stroje a nářadí pro Vaši zahradu nebo les
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:
Široké spektrum služeb pomocí dálkově ovládaných létajících zařízení.