Manifest - deklarace - je soubor určitých pravidel, která jsme se rozhodli na naší cestě dodržovat. Jde především o typ chování, který nám pomáhá udržet chladnou hlavu a rozumný přístup i za nepříznivých situací. A hlavní je, že nás to dost baví.

 

1. V zájmu civilizace

Náš drsný výlet vnímáme i z pohledu civilizačního. Jak? Snižujeme váhový průměr a zvyšujeme fyzickou i mentální výkonnost populace. Ano přesně tak. Potíme se i za ty, kteří z nějakého důvodu nemohou vyrazit, ale rádi by.  
A jakýže vliv na civilizaci? Zcela určitě pozitivní. Šíříme radost a děláme osvětu sportu...furt lepší než sedět doma a čumět v TV na "Ulici" :-D

 

2. Se selským rozumem

Odbourali jsme složité a nepotřebné - soustředíme se na jeden cíl - Tour de France. Přece se nebudeme dřít s lodním kufrem, nepotáhnem igelitku plnou konzerv a řízků, hadry jdou vyprat a všechno ostatní můžeme zaplatit kreditkou.

 

3. Reprezentativně

Máme s sebou sice jen jeden dres a kraťasy, ale to neznamená, že i když každý den ujedeme přes 160km, tak bychom neměli vonět. Čistota, vůně a vystupování pro nás představují možnost, jak dobře reprezentovat sebe i naši krásnou zemi. Každý den všechno důkladně vypereme.

 

4. S nadsázkou

Bez humoru to nejde. I v nejvypjatějších chvílích je potřeba si vzpomenout, že zas bude líp. Koneckonců si jedeme pro pořádnou dávku zážitků, kterou budeme našim známým a přátelům vyprávět ještě hodně dlouho. Humor je kořením naší peprné výpravy.

 

5. Mušíš to přijmout

Díky této větě jsme přežili ty nejtěžší chvíle předchozích cest. Když se z nebe spouštějí provazy vody, když prší i zespoda, když máš pocit, že furt fouká do xichtu a nohy taháš z medu - prostě když prožíváš cyklo-existenční krizi - máme jednoduché řešení: Přijmi to, uleví se ti!